Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku

Jesteśmy szkołą nr 1 - zbuduj z nami swoją przyszłość


Strona główna Archiwum Konkursy Nauczyciele Dla maturzystów


  Nabór 2018/2019  
Oferta edukacyjna Dni Otwarte (tak było) Regulamin rekrutacji Wniosek o przyjęcie do szkoły Dokumenty do druku

Nabór 2018/2019


Oferta edukacyjna


Regulamin rekrutacji


Wniosek o przyjęcie


Terminy


Dokumenty do druku


Materiały promocyjne


Formularz kontaktowy


Jak do nas trafić


Klasy, pracownie, ...


Dokumenty szkoły

 

Kontakty


Plan lekcji


Plan dyżurów


Wykaz podręczników


Wychowawcy klas


Statut


Punkty za zachowanie


Agendy szkoły

 

Pedagog szkolny


Internat


Świetlica


Biblioteka


Samorząd uczniowski


Zajęcia praktyczne


Wolontariat


Materiały dydaktyczne


Historia szkoły


BIP


 Szkolny System Bezpieczeństwa


Organizacja wycieczek szkolnych


Zdjęcia szkoły


Nasi partnerzy

 


Przydatne linki

 Statystyki
Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 informuje, iż posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 31 sierpnia 2018 r. o godz. 10.00 w Auli „A”


 

Dodano: 22.06.2018 r..

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Foto J. Budziński

 

 


UWAGA GIMNAZJALIŚCI!

SKŁADANIE PODAŃ DO KLAS PIERWSZYCH

 

NA ROK SZKOLNY 2018/2019

 

W SEKRETARIACIE, BUDYNEK A, PARTER, POK. 10


 


Gimnazjalisto zapoznaj się z klasami technikum:

 

Gimnazjalisto zapoznaj się z klasami branżowymi:

 


 


 

 


 

Dodano: 25.04.2018 r..

 

SPRAWDŹ KIEDY MASZ EGZAMIN

LISTA UCZNIÓW PISEMNY.pdf

LISTA UCZNIÓW PRAKTYCZNY.pdf

 

 

 

Dodano: 08.06.2018 r..

 

LOGISTYK - MAGAZYNIER w ZSP nr 1 w KŁODZKU

POD OKIEM LEROY MERLIN

Nowy profil klasy magazynier-logistyk powstanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku

Współpraca szkoły, pracodawcy firmy Leroy Merlin i samorządu powiatu kłodzkiego zaowocowała podpisaniem umowy o utworzeniu kolejnej klasy patronackiej w naszej powiatowej szkole.

Zobacz galerię zdjęć...

 

 

Dodano: 08.06.2018 r..

 

 

Dodano: 08.06.2018 r..

 

Obóz kondycyjny w Bolesławcu

W dniach 4-8 czerwca uczniowie klas Ic i Id Technik Logistyk mundurowy brali udział w obozie kondycyjno-szkoleniowym na terenie Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu. Każda chwila spędzona pod okiem instruktorów uczyła, bawiła i wychowywała. Mieliśmy okazję ćwiczyć strzelanie, wspinaczkę oraz spływ pontonami po rzece Krępnicy. Wieczorami relaksowaliśmy się w basenie. Poznaliśmy także okruch żołnierskiej dyscypliny, posłuszeństwa oraz musztry. Za szczególne zaangażowanie w szkolenie wyróżnieni zostali z klasy Id: Dominika Przygodzka, Weronika Studniarz, Michał Markiewicz, z klasy Ic: Patrycja Dymczak, Paweł Kozielec oraz Mateusz Szeroszewski. Pomimo wylanego potu na ćwiczeniach uśmiech i dobry humor nie opuszczały nas ani na moment. Opiekunami uczniów byli Pani Aneta Markowska, Panowie Mariusz Pochylski oraz Jarosław Błauta.

Zobacz galerię zdjęć...

 

 

Dodano: 06.06.2018 r..

 

Kolejny milion dla Budowlanki!

A dokładnie - 1 308 03,00 zł

“Umiejętności zawodowe perspektywą na atrakcyjne zatrudnienie”

Projekt o wartości: 1 308 030,00 zł realizowany będzie w latach 2019-2020 obejmował będzie organizację płatnych staży /kursów zawodowych dla uczniów: operator wózków widłowych, uprawnienia SEP do 1kV, kurs operatorów koparko ładowarki, kurs spawacza, obsługa pomp ciepła, ogniwa fotowoltaniczne, obsługa kasy fiskalne, pierwszej pomocy, organizowanie magazynu, kurs zakładanie działalności gospodarczej, prawo jazdy kat B, operatora walców drogowych, obsługę zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych, operatora przecinarki do nawierzchni dróg, montera /Montażysty rusztowań budowlano – montażowych metalowych, operator bezzałogowych statków powietrznych – DRON, operatora pilarka- drwal, kadry i płace, sprzedawca, obsługi podestów ruchomych.

 

 

 

Dodano: 08.06.2018 r..

 

"ODSKOCZNIA" od szkoły ;)

Krótka wideorelacja z wycieczki klasowej 2a TB która odbyła się 06.06.2018 do wrocławia do parku trampolin Jump World, gdzie była dobra zabawa i jeszcze lepsza "EKIPA".

 

 

Dodano: 08.06.2018 r..

 

Realizacja projektu zawodowego

Ruszyła pierwsza tura kursów kwalifikacyjnych dla uczniów naszej szkoły. Uczniowie zdobywają umiejętności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, prawo jazdy kategorii B, organizowania magazynu, kasy fiskalne, wózki widłowe, koparko ładowarki. Swój kurs ukończyli uczniowie z grupy elektryków i zdali egzamin państwowy.

Zobacz galerię zdjęć...

 

 

Dodano: 30.05.2018 r..

 

Podróże kształcą :)

Barcelona-Saragossa-Florencja-Wenecja-Bolonia-Gozo-Błękitna Laguna- Marsaxlokk-Valletta..., nic dodać nic ująć pozdrawiamy naszych praktykowiczów

Zobacz galerię zdjęć...

 

 

Dodano: 04.06.2018 r..

 

VI Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych

W dniach 28-30 maja 2018 roku w Zakopanem odbył się VI Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych, każde Województwo było reprezentowane przez jedną drużynę z wytypowanej szkoły. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku składający się z uczniów klas drugich miał zaszczyt reprezentować Województwo Dolnośląskie, po zaciekłej rywalizacji drużyna z Kłodzka zajęła miejsce po za podium. Celem przeglądu jest popularyzacja klas mundurowych, jako oferty edukacyjnej szkół, integracja młodzieży, prezentacja poziomu wyszkolenia młodzieży, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Przegląd jest formą rywalizacji zespołów w zakresie musztry indywidualnej i zespołowej zgodnej z regulaminem musztry Sił Zbrojnych RP. Organizatorem V Przeglądu Musztry Klas Mundurowych byli Małopolski Kurator Oświaty we współpracy z Szefem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, Starostą Tatrzańskim oraz Burmistrzem Miasta Zakopane.

 

 

 

Dodano: 30.05.2018 r..

 

Brązowe medalistki w piłce nożnej

Dzisiaj odbył się turniej piłki nożnej na trawie dziewczyn 6-cio osobowej. Nasze dziewczyny w okrojonym składzie z powodu odejścia klas maturalnych oraz braku klas 3 z powodu praktyk. Dzielnie walczyły w turnieju zajmując III miejsce na podium. GRATULACJE :)

Zobacz galerię zdjęć...

 

 

Dodano: 30.05.2018 r..

 

Zajęcia praktyczne na koparko ładowarkach

Kurs koparko-ładowarki zajęcia praktyczne. W Świdnicy nasi absolwenci w ramach projektu “Kompetencje zawodowe szansą na dobrą przyszłość” realizują kurs koparko-ładowarki.

Taki dowcip:

Przechodziła baba koło koparko-ładowarki i dała się nabrać...

 

 

 

Dodano: 30.05.2018 r..

 

Obóz szkoleniowy Osówka II D

3 dni Kompleks Osówka z bytowaniem w lesie- przetrwali najsilniejsi

Zobacz galerię zdjęć...

 

 

Dodano: 25.05.2018 r..

 

Konkurs Powiatowy „Europa nasz Dom”

W ZSP nr 1 w Kłodzku odbyła się siódma edycja powiatowego konkursu „Europa nasz Dom”, który składał się z dwóch etapów.
W konkursie I miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku, II miejsce Samorządowa Szkoła Podstawowa w Międzylesiu, a III Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne w Kłodzku.

Foto: http://www.tvklodzka.pl/konkurs-powiatowy-europa-nasz-dom/

 

 

Dodano: 25.05.2018 r..

 

Mistrzostwa Powiatu LA

W dniu 23.05.2018 odbyły się zawody lekkoatletyczne w których nasi uczniowie skromnym 8 osobowym składem wywalczyli 5 medali: 1 złoty, 2 srebrne, 2 brązowe. Mistrzem powiatu został Janukowicz Krzysztof w biegu na 100 m z czasem 11.34. Wszystkim zawodnikom za poświęcenie i walkę serdecznie dziękujemy:)

Zobacz galerię zdjęć...

 

 

Dodano: 25.05.2018 r..

 

"Budowlanka" na praktykach zagranicznych

 

 

Dodano: 25.05.2018 r..

 

Zajęcia terenowe klasy I D

 Był pot i zmęczenie, ale było też zadowolenie. Łez nie było.

Zobacz galerię zdjęć...

 

 

Dodano: 17.05.2018 r..

 

74 rocznica bitwy pod Monte Cassino

 Przedstawiciele ZSP nr 1 w Kłodzku oddali hołd bohaterom z 2 Korpusu Polskiego Leopoldowi Oleniukowi płk Wojska Polskiego i plutonowemu Emilowi Czech , który zapisał się w historii odgrywając w południe Hejnał Mariacki na dopiero co zdobytych ruinach klasztoru Monte Cassino.

Zobacz galerię zdjęć...

 

 

Dodano: 17.05.2018 r..

 

"Ćpunka"

 Dnia 16 maja 2018 r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami Paniami Dorotą Błautą i Justyną Woś oraz Panem Jerzym Budzińskim udała się do Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji na pokaz spektaklu profilaktycznego „Ćpunka”. Spektakl jest sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiek pod tym samym tytułem. Jak mówi autorka książki - „To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji „korporodziców”, i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego”.

 

 

Dodano: 17.05.2018 r..

Wybory do samorządu 2018

 Dnia 15 maja 2018 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 247 uczniów. Oddano 243 głosów ważnych oraz 4 nieważne.

Przewodniczący szkoły: Nicole Mikulec – kl. I e TP

Z-ca Przewodniczącego: Patrycja Dymczak – kl. I c TL

Członkowie Samorządu:

Oliwia Buda – kl. III d TL Agnieszka Żandarska – kl. III d TL Dominika Kul – kl. I e TP Dorota Wacławska – kl. I e TP Dominika Włodarczyk – kl. I e TP Patrycja Iwańska – kl. I e TP Paulina Sycz – kl. I e TP Amelia Ziobro – kl. I e TP.

Komisja skrutacyjna: Daniel Jała, Klaudia Dioba.

 Opiekunowie wyborów: Anna Satława, Aneta Markowska.

Gratulujemy wyboru i życzymy sukcesów :)

Zobacz galerię zdjęć...

 

 

Dodano: 17.05.2018 r..

„EuroPraktyki”

 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku realizuje projekt „EuroPraktyki” dla uczniów klas trzecich technik logistyk i technik budownictwa w ramach programu Erasmus + . Projekt realizowany jest od 19 maja do 15 czerwca 2018 r. i jego głównym celem jest przeprowadzenie 4 tygodniowej praktyki zawodowej. Dodatkowymi elementami projektu „EuroPraktyki” jest wprowadzenie innowacji w kształceniu zawodowym, uatrakcyjnienie praktyki, podniesienie jakości kształcenia poprzez wprowadzenie rywalizacji o atrakcyjne miejsca stażowe za granicami kraju na Malcie we Włoszech i w Hiszpanii oraz nabycie przez uczniów kompetencji miękkich w zakresie języków obcych i pracy w grupach co ma bezpośrednie przełożenie na konkurencyjność absolwentów na lokalnym rynku pracy.
W projekcie bierze udział 40 uczniów klas technik logistyk i technik budownictwa „ Budowlanki”. Po realizacji projektu oczekujemy nabycie nowych umiejętności i zdobycie certyfikatów Europass Mobilność i ECVET. Uczniowie praktyki odbywają w lokalnych firmach logistycznych i budowlanych.
W trakcie przygotowania do wyjazdu wszyscy uczniowie dodatkowo uczestniczyli
w kursach językowych z języka angielskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Dla uczestników projektu przeprowadzono także szkolenia kulturowe z danego kraju. Uczniowie z grupy maltańskiej na przykład dowiedzieli się, że na Malcie ruch jest lewostronny, poznali miejscowe zwyczaje, zasady obowiązujące w pracy. Wszyscy uczniowie wypełniali CV oraz obowiązkowo przeprowadzali konwersację w języku angielskim z koordynatorami z krajów docelowych przez komunikator sieciowy. Dodatkowym elementem wpływającym na atrakcyjność praktyk zagranicznych jest program kulturowy i uczniowie będą mieli możliwość poznania historii i kultury danego kraju.
 

 

 

 

Dodano: 15.05.2018 r..

Grupa MALTA

Na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego przygotowujących do miesięcznych praktyk za granicą nauczyliśmy się wielu przydatnych zwrotów. Związane one były m.in. z zachowaniem na lotnisku, w restauracji czy podczas pracy. Mówiliśmy również o różnego rodzaju dolegliwościach, częściach ciała i zachowaniach w nagłych wypadkach.

- grupa MALTA

 

 

Dodano: 11.05.2018 r..

 

Apel mundurowy

Dzisiaj, tj. 11 maja 2018 r. w trakcie apelu mundurowego Pan Mariusz Pochylski dokonał przeglądu sortów mundurowych. Buty wypastowane, pasy dopięte... wszystko w porządku. Następnie uczniowie w kolumnie marszowej udali się do 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej na święto batalionu.

 

 

 

Dodano: 04.05.2018 r..

 

Matura w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku.

Rozpoczęła się matura dla tegorocznych absolwentów klas programowo najwyższych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku. Maraton maturalny zaczął się tradycyjnie egzaminem pisemnym z języka polskiego, a przed naszymi maturzystami jeszcze matematyka, język obcy i wybrany przedmiot dodatkowy oraz język polski i język obcy ustnie przed komisją egzaminacyjną. Życzymy powodzenia!

Zobacz materiał w TvKłodzka:

 

 

 

Dodano: 03.05.2018 r..

 

Wybory do samorządu uczniowskiego ZSP nr 1

Kandydatki do samorządu uczniowskiego na rok 2018/2019.

Zapraszamy wszystkich uczniów na wybory, które odbędą się 15 maja w auli A:

1. Paulina Sycz kl. 1 e

2. Dominika Kul kl.1 e

3. Dominika Włodarczyk kl. 1 e

4. Nicola Mikulec kl. 1 e

5. Dorota Wacławska kl. 1 e

6.Oliwia Buda kl. 3d

7. Agnieszka Żandarska kl. 3d

8. Patrycja Iwańska kl. I e

9. Patrycja Dymczak kl. 1 c

10. Amelia Ziobro kl. I e

 

Zobacz kandydatki

 

 

 

Dodano: 03.05.2018 r..8 r..

 

Obchody Święta Narodowego 3 maja

Nasza reprezentacja na obchodach Święta Narodowego 3 maja.

 

Zobacz galerię zdjęć...

 

 

Dodano: 28.04.2018 r..

 

Obóz klas mundurowych ZSP nr 1 w Kłodzku

W dniach 23-27 kwietnia 2018 r. żołnierze z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej, zgodnie z Programem Nauczania dla Szkół Ponadgimnazjalnych Przedmiotu „Edukacja wojskowa”, zorganizowali 5-dniowy obóz szkoleniowy dla uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku w ramach programu Certyfikowanych Pionów Klas Mundurowych. W ramach szkolenia strzeleckiego, uczniowie doskonalili czynności przygotowawcze do strzelania m.in. ładowanie magazynków, przygotowywanie broni do strzelania oraz składanie i rozkładanie broni. Dzień szkoleniowy zakończył się marszem według azymutu, w czasie którego młodzież zapoznała się z pojęciem azymutu. W czasie drugiego dnia, pod czujnym okiem żołnierzy - instruktorów z 1 kompanii zmechanizowanej, uczniowie szkolili się z szeregu zagadnień, m.in.: - maskowanie ludzi, uzbrojenia i sprzętu wojskowego - działania taktyczne pojedynczego żołnierza oraz sekcji dwu i czteroosobowej - działania taktyczne z wykorzystaniem pojazdów bojowych - ustawianie pojedynczej miny ppanc - indywidualne wyposażenie medyczne. Kolejne dni szkolenia to zagadnienia ze szkolenia strzeleckiego, powszechnej obrony przeciwlotniczej, obrony przed bronią masowego rażenia oraz z rozpoznania wojskowego. W ramach ćwiczeń młodzież przygotowywała broń strzelecką, uczyła się zachowań po ogłoszeniu alarmu powietrznego oraz alarmu o skażeniach, a także prowadziła działania rozpoznawcze oraz poznała procedury counter-IED, ćwiczenia z praktycznych z łączności i szkolenia medycznego. W ramach łączności młodzież pracowała na radiostacjach przenośnych małej mocy UKF oraz na przewodowych środkach łączności. Na koniec szkolenia instruktorzy z 22 kbpg skupili się na doskonaleniu z uczniami działań taktycznych pojedynczego żołnierza oraz sekcji dwu i czteroosobowej, na działaniu w rejonie ześrodkowania, a także ćwiczyli działania punktu kontrolno-ochronnego.

 

Zobacz galerię zdjęć...

 

 

Dodano: 27.04.2018 r..

 

 I rocznica "Dębów Pamięci"

W dniu zakończenia roku szkolnego klas maturalnych uczniowie wraz z nauczycielami uczcili

I rocznicę posadzenia "Dębów Pamięci".

Przedstawiciel klas mundurowych odczytał informacje na temat wydarzenia a przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty i zapalili znicze pod obeliskiem upamiętniającym naszych bohaterów.

 

Zobacz galerię zdjęć...

 

 

Dodano: 27.04.2018 r..

 

Uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych

Dzisiaj, tj.27 kwietnia 2018 roku na uroczystym apelu pożegnaliśmy uczniów klas maturalnych, absolwentów ZSP nr 1 w Kłodzku.

- 4 A technik budownictwa
- 4 B technik logistyk
- 4 C technik logistyk profil mundurowy
- III liceum ogólnokształcące
 

Życzymy wam wszystkiego najlepszego.

Rozpoczęcie uroczystego apelu

Uczniowie wyróżnieni

 

Absolwenci ZSP nr 1 w Kłodzku, r. szk. 2018 r.

Zobacz materiał w TvKłodzka:

 

Galeria zdjęć

 

 

 

Dodano: 26.04.2018 r..

 

Wycieczka zawodowoznawcza Targi Poznańskie

W dniu dzisiejszym ponad 50 uczniów z klasy technik energii odnawialnej, technik budownictwa i klas zawodowych uczestniczyło w Targach Poznańskich. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami dotyczącymi odnawialnych źródeł energii. Wyjazd, był współfinansowany z projektu " “Kompetencje zawodowe szansą na dobrą przyszłość”. Uczniowie wraz z wychowawcami na poszczególnych stoiskach mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności związanych z pozyskiwaniem energii elektrycznej, alternatywnego ogrzewania, pomp ciepła itd. Wyjazd, był ciekawa formą podniesienia wiedzy i umiejętności z zakresu nowoczesnych technologii wykorzystywanych w budownictwie i bezpośrednio związanych z energią odnawialną.

 

 


 

Dodano: 26.04.2018 r..

 

"Kompetencje zawodowe szansą na dobrą przyszłość"

Pierwsza grupa uczniów ZSP nr 1 w Kłodzku rozpoczyna kurs na prawo jazdy kategorii B w ramach projektu “Kompetencje zawodowe szansą na dobrą przyszłość”

 

 

Dodano: 20.04.2018 r..

 

IV A TB MISTRZEM SZKOŁY W KOSZYKÓWCE

W finale spotkały się klasy IV a TB (technik budownictwa) i II C TLM (technik logistyk mundurowy). Po zaciętym i emocjonującym meczu wygrała i została mistrzem szkoły klasa IV A TB, tym razem budowlańcy okazali się lepsi, grali skoncentrowani i wykorzystywali swoje szanse, choć w IV-tej kwarcie logistycy zaczęli odrabiać straty i o mały włos mogło ponownie dojść do sensacji.

Zapraszamy do obejrzenie IV kwarty finałowego meczu o Mistrzostwo ZSP nr 1 w Kłodzku

Zapraszamy do obejrzenie ceremoni medalowej

 

 

Dodano: 18.04.2018 r..

 

Konkurs ortograficzny

Dnia 11 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu
ortograficznego o tytuł "Mistrza Ortografii 2018". W konkursie wzięło
udział 24 uczniów, którzy zmagali się z dyktandem naszpikowanym
pułapkami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. Zwycięzca będzie
reprezentował ZSP nr 1 w Powiatowym Konkursie, który odbędzie się w
Słupcu, 25 kwietnia 2018r. Wkrótce poznamy wyniki konkursu i rozdamy
nagrody!

Organizatorki konkursu: Dorota Armata, Kamila Szot

 

 

 

 

Dodano: 17.04.2018 r..

 

III A TB na kłodzkich budowach

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III A o profilu technik budownictwa zapoznali się z wybranymi inwestycjami budowlanymi prowadzonymi na terenie miasta Kłodzka. Zapoznaliśmy się z wstępnym etapem prac (roboty ziemne) w Parku Przyjaźni Wojsk Górskich. Prowadzone tutaj działania skupią się na rekultywacji roślinności, nastąpi wytyczenie układu sieci alejek parkowych, wykonany zostanie system oświetlenia inteligentnego, pojawi się siłownia zewnętrzna, plac zabaw i nawierzchnie bezpieczne. Odtworzone zostaną istniejące schody, zamontowane zostaną także akcesoria dla ptaków i owadów. Następnie przyjrzeliśmy się budowie domów mieszkalnych na nowo powstającym osiedlu o nazwie Osiedle Wiosenne. W drodze powrotnej chwilę spędziliśmy na siłowni na wolnym powietrzu. Opiekunem grupy był nauczyciel w ZSP nr 1 w Kłodzku Pan mgr inż. Jerzy Budziński.

 

 

Dodano: 17.04.2018 r..

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W KOSZYKÓWCE

IV A : II C

26 : 27

IV kwarta meczu

Jaka piękna porażka lub jakie nieoczekiwane zwycięstwo.

 

 

Dodano: 16.04.2018 r..

 

NASZE MAGNOLIE

Przed naszą szkołą (ZSP nr 1 w Kłodzku) pięknie rozkwitły magnolie. Za kilka dni płatki kwiatów opadną. To jedyna okazja aby wykonać niezapomniane zdjęcia z dziewczyną, chłopakiem, wychowawcą, itd..

Z Wikipedii:

Magnolia (Magnolia L.) – rodzaj drzew lub krzewów, należący do rodziny magnoliowatych (Magnoliaceae). Znanych jest ok. 250 gatunków[2]. Gatunkiem typowym jest Magnolia virginiana L.[3] Magnolie rosną dziko w Azji Wschodniej oraz Ameryce Południowej i Północnej. Poza naturalnym zasięgiem są często uprawiane jako rośliny ozdobne, w tym także w Polsce. Nazwa rodzaju Magnolia została nadana przez Charlesa Plumiera dla upamiętnienia francuskiego botanika Pierre'a Magnola.

Ułóż magnoliowe puzzle, jeśli potrafisz...

Puzzle onLine, (c) Luksoft

 

 

Dodano: 14.04.2018 r..

 

VIII Wojewódzki Turniej Przedsiębiorczości

Dnia 12.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Wojewódzkim Turnieju Przedsiębiorczości w Świdnicy. Opiekunem grupy była Pani Magdalena Haładyj.

 

 

Dodano: 14.04.2018 r..

 

TARGI EDUKACYJNE

W dniu dzisiejszym odbyły się TARGI EDUKACYJNE w galerii kłodzkiej. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę prezentując swoje umiejętności w pokazie dynamicznym oraz pokazem samoobrony. Bardzo dziękujemy uczniom za udział w targach i poświęcony swój wolny czas.

FOTORELACJA

Pokaz dynamiczny na TARGACH EDUKACYJNYCH

 

 

 

Dodano: 13.04.2018 r..

 

II miejsce Aleksandra Janickiego w mini trójboju siłowym.

W dniu 13.04.2018 r. odbyły się pierwsze Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kłodzkiego w Mini Trójboju Siłowym. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 1b technik logistyk - Aleksander Janicki. Zawody polegały na starcie w trzech konkurencjach: wyciskanie na ławeczce sztangi 50 kg, podciąganie się na drążku, pompki na poręczach. W klasyfikacji generalnej nasz uczeń zajął 2 miejsce. Gratulujemy!

 

 

KURS PRZYGOTOWUJĄCY DO MATURY Z MATEMATYKI


 

Dodano: 04.04.2018 r..

 

„Matematyka w mundurze”

4 kwietnia uczestniczyliśmy w niekonwencjonalnej lekcji matematyki. Opuściliśmy ławki szkolne i zwartym szykiem, w mundurach udaliśmy się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku. Poznaliśmy praktyczne zastosowanie funkcji trygonometrycznych w wyposażeniu wozu i sprzętu strażackiego. Osobiście mierzyliśmy odległości, liczyliśmy kąty nachylenia w przestrzeni, obliczaliśmy wysokości wieży, masztu, budynku. Pracowaliśmy w zespołach uzupełniając karty ćwiczeń na placu strażackim. Rywalizacja była ostra. Drużyna Wioletty Łoś zajęła I miejsce otrzymując wyniki zbliżone do parametrów rzeczywistych ( uzyskanych przez strażaków). Bardzo podobały nam się warsztaty . Dzięki uprzejmości Gospodarzy pod dowództwem p. Piotra Ogielskiego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji nt. pracy strażaków. Mieliśmy okazję zwiedzić jednostkę, byliśmy nawet świadkami akcji ratowniczej. Zajęcia były kolejnym etapem projektu „ Matematyka w mundurze” . Przed świętami byliśmy w Explora Parku w Wałbrzychu.

Autorką i realizatorką obu przedsięwzięć jest, nasza Pani od matematyki Beata Jakimiec Klasa 2 c Technik Logistyk Mundurowy ZSP nr 1 „ Budowlanka”

Zobacz więcej zdjęć

 

 

 

Dodano: 06.04.2018 r..

 

Nasi uczniowie w finale V Olimpiady Budowlanej

Szanowni Państwo,

z przyjemnością zawiadamiamy, że  uczniowie ZSP nr 1 w Kłodzku –  Wojciech Bandyk, Kacper Gruszecki, Oskar Herba oraz Patryk Luberda 6 kwietnia 2018 r. uczestniczyli w finale V Olimpiady Budowlanej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Na tym etapie uczniowie zmierzyli się z problemem budowlanym, który należało rozwiązać, a następnie uzasadnić rozwiązania. Finał odbył się 06.04.2018 r. o godzinie 10.00 w siedzibie MWSLiT we Wrocławiu przy ulicy Sołtysowickiej 19 B. Wszyscy nasi uczniowie oraz opiekun grupy otrzymali dyplomy uznania.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w Olimpiadzie!

Organizacja i przygotowanie uczniów mgr inż. Jerzy Budziński.

Zobacz fragment filmu na naszym kanale Youtube:

 

Foto, film i tekst: mgr inż. J. Budziński


 

Dodano: 05.04.2018 r..

 

Finał Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej

Klasa 4c technik logistyk Mistrzem Szkoły w piłce siatkowej

Fragmenty meczu finałowego.

Gala medalowa.

Galeria zdjęć

 

 


 

Dodano: 28.03.2018 r..

"Explora Park"- Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu

28 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. B. Jakimiec i p. D. Błauta udali się do „Explora Parku"- Parku Nauki i Techniki w Wałbrzychu. Jest to miejsce wystaw edukacyjnych przygotowanych przez Instytut Badań Kompetencji. Głównym przesłaniem tych wystaw jest stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do interaktywnej edukacji. Nasza młodzież uczestniczyła w lekcji: „Matematyka w przyrodzie”. Podczas zajęć został zaprezentowany film o związkach między matematyką a logiką budowy świata przyrody. Następnie prowadząca zachęciła młodzież do interaktywnej zabawy, eksperymentowania oraz wykonywania aktywnych ćwiczeń.

 

 

Dodano: 28.03.2018 r..

Śniadania wielkanocne w ZSP nr 1

W ostatni dzień przed przerwą świąteczną uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się przy świątecznym stole i spożyli tradycyjne śniadanie wielkanocne. Uroczystość organizowali uczniowie poszczególnych klasy, którzy przygotowali świąteczne wypieki oraz wystrój sali i stołu świątecznego. Na zdjęciu klasa 4c TECHNIK LOGISTYK wraz z wychowawcą Panem Mariuszem Bieszke.

 

 

Dodano: 27.03.2018 r..

Tęcza w probówce?

Tęcza w probówce? Jak zamknąć taaakie zjawisko w tak małym naczynku?
Ten kolorowy eksperyment przygotowali i przeprowadzili uczniowie z klasy 2a LO dla zerówkowiczów z zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 2 w Kłodzku.
Eksperymentowanie z barwnikami przyniosło wszystkim bardzo wiele zabawy:)
Choć wymagało to trochę czasu warto było się natrudzić, ponieważ efekt
bardzo zaskoczył dzieci :)
Zobaczcie sami!.

 

 

 

Dodano: 24.03.2018 r..


W piątek 23 marca i w sobotę 24 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku, potocznie zwanej "budowlanką", odbył się Dzień Otwarty dla Gimnazjalistów.

Zobacz całość materiału na osobnej stronie

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

Poniżej materiał na TvKłodzka

 

Poniżej materiał na TVSUDECKA.PL

 

 

 

Dodano: 22.03.2018 r..

Dzień z nauką PWSZ Nysa (22.03.2018 r.)

Bloki tematyczne dla naszych uczniów:

 mgr inż. Michał Malski- Nowoczesne sieci komputerowe

 mgr Agnieszka Szpara- Zastosowanie matematyki w wybranych dziedzinach nauki

 mgr inż. Marcin Zdanowicz mgr inż. arch. Michał Kaczmarzyk-Warsztaty projektowe dotycząch  budowy konstrukcji mostowych w małej skali

 dr inż. Tomasz Wanat- Komputerowe wspomaganie zautomatyzowanych linii produkcyjnych

 prof. Marek Z. Kulisz - Współczesne zagrożenia terrorystyczne Europy.

 Zuzanna Widz, Klaudia Ziółkowska - English Idioms - phrases with hidden meanings

 

 

 

Dodano: 20.03.2018 r.

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej

Rozpoczęły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. Do turnieju przystąpiło 16 drużyn, od klas pierwszych do klas czwartych. Zawody odbywają się corocznie i organizowane są przez nauczycieli wychowania fizycznego ZSP nr 1 w Kłodzku. Wszystkie drużyny dopinguje liczna grupa  kibiców.

 

 

 

Dodano: 21.03.2018 r.

Przyłącz się do akcji „WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA”

Jeśli masz w swoich zbiorach książki, które już przeczytałeś i chcesz pożyczyć
lub podarować komuś innemu, przynieś je
do gabinetu 12A

WEŹ! PRZECZYTAJ! PODAJ DALEJ!

Szczegóły akcji w naszej szkole tutaj

Obejrzyj prezentację

 

Więcej tutaj...


 

Dodano: 14.03.2018 r.

III miejsce dziewcząt w zawodach strefowych-piłka ręczna

 

Więcej zdjęć tutaj...


 

Dodano: 13.03.2018 r.

Śpiewający nauczyciele w ZSP nr 1 w Kłodzku

W trakcie Szkolnego Festiwalu Piosenki Walentynkowej mieliśmy możliwość podziwiania uzdolnionych muzycznie uczniów naszej szkoły. Ale olbrzymią furorę i burzę oklasków wywołał występ Pani Izy Kapitan i Pani Gosi Koszowskiej, które uczą w naszej szkole.

Zapraszamy do posłuchania fragmentów piosenek!

 

 

 

Dodano: 13.03.2018 r.

III MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE POŻARNICZYM

W sobotę odbył się powiatowy etap konkursu Wiedzy Pożarniczej w której wzięły udział Weronika Studniarz i Dominika Przygodzka. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Dominika Przygodzka zajęła trzecie miejsce-gratulujemy !! W trakcie konkursu zgromadzona młodzież i goście mieli możliwość obserwować inscenizację akcji ratunkowej kraksa dwóch samochodów.

Więcej zdjęć tutaj...


 

Dodano: 13.03.2018 r.

Brązowi medaliści w strefie wałbrzyskiej.

Serdeczne podziękowania reprezentantom naszej szkoły.

Więcej zdjęć tutaj...


 

Dodano: 09.03.2018 r.

Zajęcia Politechnika Wrocławska

W dniu 6 marca 2018r. uczniowie klas II I III technik logistyk Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku, uczestniczyli w zajęciach kierunkowych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Laboratoria prowadzone były przez pracowników politechniki i dotyczyły: -Integracji łańcuchów dostaw i magazynowania. Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem i aktywnością poszerzali swoją wiedzę z zakresu logistyki oraz otrzymali zaświadczenia o ukończeniu zajęć laboratoryjnych. Opiekunem wyjazdu była Pani Aneta Markowska.

Więcej zdjęć tutaj...


8 marca 2018 roku w naszej szkole odbyły się kolejne wybory Miss i Mistera Budowlanki.

Kandydaci musieli zmierzyć się z wieloma konkurencjami i pytaniami. Zależnie od wykonania zadania jury przyznawało punkty. Walka była wyrównana, po takiej rywalizacji Samorząd Uczniowski może ogłosić, że:

 

 nową Miss zostaje Justyna Alinkiewicz,

 

a nowym Misterem został Damian Seredyniecki.

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w imprezie.

 

 

WYBORY MISS I MISTERA ZSP nr 1 w Kłodzku A.D. 2018

  

Foto i filmy: J. Budziński


 

Dodano: 08.03.2018 r.

Dzień Kobiet

Wszystkim Paniom w naszej szkole, zarówno uczennicom, jak i pracownicom, życzymy moc radości, nie tylko w tym dniu ale w każdym następnym, przez cały rok i przez całe życie.

Czym my mężczyźni bylibyśmy bez was!

Z okazji Dnia Kobiet

Tyle spokoju, ile tylko potrzebujesz,

tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne,

tyle szczęścia, abyś nie oszalała z nadmiaru,

zaś miłości ponad wszystko.
 

Dzisiaj Święto Kobiet– w naszej szkole i nie tylko można było zauważyć wiele dziewcząt z kwiatkami.

Trochę historii:
Jeśli wierzyć historykom starożytności, ponoć pierwsze święto adresowane wyłącznie do kobiet obchodzono w Grecji. Nie dotyczyło to wszystkich pań, ale tylko mężatek i wyłącznie dobrze prowadzących się, i to one były organizatorkami święta ku czci bogini życia i śmierci. Święto trwało trzy dni i świętowały wyłącznie panie. Pierwszy dzień poświęcony był medytacjom, drugi tańcom, a w trzeci ubijano rytualnie prosiaka i jego mięso rozrzucano wraz z nasionami na polach, co miało spowodować dobry plon. 
Etnografowie twierdzą, że można doszukać się sporej liczby różnych obyczajów, które dotyczyły damskiego świętowania. W Polsce przykładowo, w kulturze ludowej, czymś takim było choćby darcie pierza, gdy panie spotykały się wieczorami, podjadając i plotkując przy okazji przygotowywania „wsadu” do pierzyn i poduszek. Sam Dzień Kobiet ma zdecydowanie podłoże społeczno – polityczne i wiąże się z żądaniem – nie przez wszystkie, ale co bardziej świadome i aktywne panie – praw politycznych dla wszystkich kobiet. Ruchy kobiece z takimi żądaniami dały o sobie znać w USA w 1858 roku i wówczas zorganizowane panie pierwszy raz wyszły na ulice.

 

Tekst: J. Budziński


 

Dodano: 07.03.2018 r.

Spotkanie z przedstawicielem firmy KOSPEL S.A.

7 marca 2018 r. uczniowie klas budowlanych ZSP nr 1 w Kłodzku brali udział w spotkaniu z Panem Arkadiuszem Świeradem, który jest przedstawicielem firmy KOSPEL S.A. (www.kospel.pl). Pan Arkadiusz w czasie ciekawego wykładu zaprezentował asortyment wyrobów firmy: podgrzewacze wody, zasobniki i wymienniki c.w.u, kolektory słoneczne i pompy ciepła oraz elektryczne kotły c.o. Po wykładzie, w dyskusji uczniowie dopytywali o szczegóły związane z prezentowaną tematyką.

Serdeczne podziękowania dla Pana Arkadiusza Świerada, i prosimy o więcej spotkań.

 

Tekst i foto: J. Budziński


 

Dodano: 05.03.2018 r.

 

Fotorelacja z biegu najmłodszych na twierdzy i biegu głównego wokół twierdzy.

W niedziele odbyła się kolejna edycja "Biegu Tropem Wilczym". Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania imprezy a szczególnie Panu Mariuszowi Pochylskiemu i Pani Anecie Markowskiej, Pani Magdalenie Zarembie oraz przedstawicielom MRMK . Dziękujemy również wszystkim uczniom klas mundurowych za zaangażowanie w przygotowanie i obsługę biegu. Tradycyjnie dziękujemy darczyńcom : Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Burmistrz Miasta Kłodzka, KOKSIR Kłodzko, Salus Kłodzko, Militaria Kłodzko, Piekarnia Machela i za zabezpieczenia trasy Biegu Straż Miejska Kłodzko oraz Policja Powiatowa w Kłodzku.

 

 

 

Dodano: 03.03.2018 r.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Politechnika Opolska Wydział Budownictwa i Architektury

3 marca 2018 r. uczniowie klas technikum budowlanego ZSP nr 1 w Kłodzku: Beata Dobis, Armin Nowak, Kacper Gruszecki i Wojciech Bandyk brali udział w zawodach okręgowych XXXI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, która odbyła się w Politechnice Opolskiej Wydział Budownictwa i Architektury w Opolu. Ten etap składał się z dwóch części. Prace uczestników zostały przesłane do sprawdzenia na Politechnikę Warszawską, która jest głównym organizatorem olimpiady. W przerwie uczniowie zwiedzili uczelnię, szczególną uwagę zwróciło laboratorium materiałów budowlanych. Po smacznym obiedzie cało i zdrowo wróciliśmy do Kłodzka. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

Serdeczne podziękowania dla uczniów za uczestnictwo, godne reprezentowanie szkoły.

Opiekunem grupy był mgr inż. Jerzy Budziński

 

Tekst i foto: J. Budziński


 

Dodano: 15.02.2018 r.

Grafika: https://www.facebook.com/KwartalnikWykleci/

Bieg Tropem Wilczym

Po raz kolejny zapraszamy do udziału we wspaniałej imprezie, biegu pamięci żołnierzy wyklętych „TROPEM WILCZYM”

Pobierz:

FORMULARZ REJESTRACYJNY UCZESTNIKA BIEGU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH „TROPEM WILCZYM”

 

 

Dodano: 01.03.2018 r.

Mistrzynie powiatu w "ręcznej"

Kolejne "ZŁOTKA" w naszej szkole. Drużyna dziewcząt została mistrzyniami powiatu w piłce ręcznej.

Więcej zdjęć tutaj...


 

Dodano: 01.03.2018 r.

"Twoje Nowe Możliwości"

W piątek, 23. lutego br., gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Stowarzyszenia Twoje Nowe Możliwości. W auli odbyła się prelekcja dotycząca wyboru przyszłej ścieżki edukacyjnej przez uczniów z różnego rodzaju niepełnosprawnością i problemami zdrowotnymi. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Centrum Wsparcia Edukacyjno-Zawodowego. Prowadzący przedstawili prezentację na temat działalności Stowarzyszenia i różnych form pomocy studentom. Tydzień wcześniej odbyły się indywidualne spotkania z wybranymi uczniami liceum i technikum przygotowującymi się do matury. Doradca zawodowy - pani Ewa Pajdo-Majewska pomogła rozwiać wątpliwości dotyczące wyboru kierunku studiów, samego studiowania oraz sytuacji na rynku pracy. Pani Ewa opowiadała również o zaletach studiowania oraz o formach wsparcia studentów z niepełnosprawnością. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Twoje Nowe Możliwości w najbliższym czasie będą kontynuowane indywidualne rozmowy naszych uczniów z doradcą zawodowym.

Więcej zdjęć tutaj...


 

Dodano: 01.03.2018 r.

WARSZTATY W MUZEUM

W poniedziałek, 26. lutego, uczniowie klasy II ZSZ wzięli udział w lekcji muzealnej na temat historii kartek pocztowych. Młodzież obejrzała prezentację multimedialną „Ziemia kłodzka na dawnej karcie pocztowej” i poznała historię pocztówek. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali pocztówki stylizowane na tzw. grussy.

Więcej zdjęć tutaj...


Zobacz starsze posty z tego roku szkolnego


 

Dodano: 04.07.2015 r.

 

Ułóż, jeśli potrafisz.

 SONDA DLA GIMNAZJALISTÓW
Gimnazjalisto, czy chciałbyś podjąć naukę w naszej szkole (ZSP nr 1 w Kłodzku)?

Zdecydowanie TAK
Chyba tak
Nie wiem
Raczej nie
Zdecydowanie NIE


Zdjęcie tygodnia

Pamiątkowe zdjęcie


Zobacz nasz kanał naKod QR ZSP nr 1

w Kłodzku


Szkoła w mediach


Film promujący naszą szkołęGazetka szkolna

ŁAWKOWIEC 


Easy English:


"Manute Bol: Blocker and Builder" - practice English with Spotlight


Do posłuchania:


Gromee - Light Me Up ft. Lukas Meijer


SHANGUY - La Louze


Ed Sheeran - Perfect


Warto tam być!

 
Wyszukaj na stronie