I. Bieg Służb Mundurowych wokół Twierdzy Kłodzko

Czwartek, 9 maja 2019 r., był ostatnim dniem zawodów sportowych, które stanowiły preludium do uroczystych obchodów Święta 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej oraz I. Święta Służb Mundurowych z Włodarzami Miasta.
O godz. 10:00, z kłodzkiego Rynku, wystartował I. Bieg Służb Mundurowych wokół Twierdzy Kłodzko, zorganizowany przez Burmistrza Miasta Kłodzko, 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej, przy współpracy z Dyrektorem Twierdzy Kłodzko oraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku.

Na linii startu stawili się przedstawiciele władz powiatu, starostwa i miasta, służb mundurowych oraz uczniowie klasy mundurowej. Dystans jaki mieli do pokonania uczestnicy biegu to 3200 m. Trasa biegu wiodła z Rynku przez ścieżkę widokową wokół Twierdzy, następnie przez Park Noworudzki, ścieżkę widokową wokół Twierdzy, aż do linii mety na kłodzkim Rynku. Do pokonania były wzniesienia, schody oraz niski, wąski tunel. Bieg ukończyli wszyscy zawodnicy, a na zakończenie zaproszeni zostali do wspólnego zdjęcia.
Celem przeprowadzenia biegu było przede wszystkim zakończenie tygodniowych zmagań sportowych oraz integracja uczestników, a także popularyzacja aktywności fizycznej i biegów oraz propagowanie zdrowego stylu życia.