Obóz mundurowy klas wojskowych

Uczniowie klas drugich i klasa pierwsza E na obozie klas mundurowych.
Pogoda piękna – zajęcia bardzo interesujące – atmosfera super

Zawody klas mundurowych

W tym roku po raz drugi odbyły się zawody użyteczno-bojowe klas mundurowych z terenu Dolnego Śląska. Organizatorami zawodów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Kłodzka przy współpracy z 22 Karpackim Batalionem Piechoty Górskiej. Zawody poprzedziła uroczystość wojskowa na której przybyłych żołnierzy i zawodników z klas mundurowych powitał Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Zawody obserwowały też władze lokalne, które reprezentował Starosta Powiatu Kłodzkiego Maciej Awiżeń. W zawodach brało udział 10 drużyn składających się z 4 zawodników plus opiekun. W tegorocznej edycji uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku ostatecznie zajęli 2 miejsce natomiast pierwsze miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Ponadgimnazjalnej Lotnicze Zakłady Naukowe z Wrocławia, a trzecie uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tułowicach.
Źródło: http://www.tvklodzka.pl/zawody-klas-mundurowych/

Gratulacje dla naszej drużyny oraz dla

koordynatorki Pani Agaty Krosta-Fil

za profesjonalne przygotowanie zawodów ​

„FOLWARK SZYFRÓW” – wycieczka klasy III LO

Klasa III LO wraz z wychowawcą Panią Magdaleną Zarembą oraz Panią Dorota Błautą odwiedziła „FOLWARK SZYFRÓW”. Zabawa była przednia, pogoda super nastroje dopisywały…

Video relacja cz.1 z obozu strzeleckiego
w Babimoście klasy 1D TL

Obóz szkoleniowo strzelecki CAMP X klasa 1d TL

Video relacja cz.1 z obozu strzeleckiego w Babimoście klasy 1D TL

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku Niedziela, 14 października 2018

Obóz strzelecki Camp X 11 TLM

W dniach 10-12 października odbył się obóz strzelecki w którym klasa 1d TLM wraz z wychowawcą Pawłem Krzemionką i Panem Mariuszem Bieszke szkolili się w zakresie:
   1. Zasad bezpiecznego posługiwania się bronią strzelecką B.L.O.S.
   2. Zasad strzelania z karabinka.
   3. Podstawowe pojęcia z zakresu balistyki itp.
Krótko mówiąc było można sobie nieźle postrzelać :):):) Wszystkim uczniom dziękuję bardzo za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły !

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Dnia 4 października po raz kolejny odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna pod opieką Pani Magdaleny Haładyj i Pana Jarosława Błauty.