Nabór elektroniczny 2019/2020

Nabór elektroniczny na rok szkolny 2019/2020 prowadzony jest w systemie vEdukacja Nabór, odrębnie dla uczniów szkół podstawowych oraz uczniów dotychczasowych gimnazjów. Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się ze szczegółową ofertą szkół w powiecie kłodzkim, przedstawioną w programie „Nabór” oraz na stronie internetowej każdej ze szkół. Każdy kandydat po zarejestrowaniu na stronie internetowej:

https://dolnoslaskie.edu.com.pl/ otrzyma swój identyfikator i hasło.

Czytaj dalej

Zajęcia w Krzyżowej

Warsztaty „Podnoszenie kompetencji w obszarze technologii informacyjno edukacyjnej (Digital Pathways)” w Krzyżowej w ramach projektu „Międzypowiatowa droga po sukces”. W ramach warsztatów uczniowie zapoznali się z nowoczesnym zastosowaniem multimediów i szkolili swoje umiejętności posługiwania się programami graficznymi. W warsztatach uczestniczyła klas 3 technik prac biurowych.

Zastosowanie technologii IT

Warsztaty „Podnoszenie kompetencji w obszarze technologii informacyjno edukacyjnej (Digital Pathways)”w Krzyżowej w ramach projektu „Międzypowiatowa droga po sukces”. W ramach warsztatów uczniowie zapoznali się z nowoczesnym zastosowaniem multimediów i szkolili swoje umiejętności posługiwania się programami graficznymi

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku Sobota, 13 kwietnia 2019

 

Kompetencje zawodowe szansą na dobrą przyszłość – zajęcia specjalistyczne

Uczniowie klasy I A technik budownictwa uczestniczyli, w ramach projektu „Kompetencje zawodowe szansą na dobrą przyszłość”, w zajęciach specjalistycznych w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. W ramach zajęć wykonywali obliczenia związane z badaniem właściwości materiałów budowlanych oraz pracowali w programie komputerowym do projektowania AUTOCAD.

Opiekunami grupy byli nauczyciele Pani Jolanta Borewicz i Pan Jerzy Budziński, którzy chcą podziękować grupie za kulturalne zachowanie, dużą inicjatywę w czasie zajęć i śpiew w drodze powrotnej.

Nasz uczeń Wojciech Bandyk zajął II miejsce w VII edycji Olimpiady Budowlanej we Wrocławiu

Z przyjemnością zawiadamiam, że uczeń klasy 4A TB Wojciech Bandyk zajął II miejsce w finale VII edycji Olimpiady Budowlanej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.
W olimpiadzie uczestniczyło 42 uczniów ze szkół budowlanych z terenu całej Polski, między innymi z Krakowa, Zielonej Góry czy Rzeszowa.
Na szczególne wyróżnienie i słowa uznania zasługuje Wojciech Bandyk, który zajął drugie miejsce. Miejsce to zostało uhonorowane nagrodami rzeczowymi i możliwością studiowania nieodpłatnie w MWSLiT we Wrocławiu przez 2 semestry studiów inżynierskich na kierunku Budownictwo.
Ucznia przygotowywał i opiekował się nimi podczas trwania olimpiady nauczyciel mgr. inż. Jerzy Budziński, który również otrzymał okolicznościowy dyplom.

Serdecznie gratuluję sukcesu i dziękuję Wojciechowi za wysoką kulturę osobistą i godne reprezentowanie ZSP nr 1 w Kłodzku.
Życzę wielu sukcesów, wytrwałości i pomyślności w dążeniu do wyznaczonych celów.

J. Budziński

Manewry Ratownicze – Kopalnia 2019

5 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy III A TB uczestniczyli w Manewrach Ratowniczych Kopalnia 2019 organizowanych przez WSM w Kłodzku, Dawną Kopalnię Nowa Ruda, PSP, oraz oddziały OSP.
Uczestniczyliśmy jako pozoranci – osoby poszkodowane w wypadku wybuchu gazu w kopalni. Akcję ratowniczą wspierały grupy Pogotowia Ratunkowego. Osobom poszkodowanym była udzielana pierwsza pomoc w namiotach ratownictwa medycznego. Osoby z cięższymi obrażeniami były karetkami transportowane do szpitala.
W akcji ratowniczej uczestniczył pies, który wytropił osoby znajdujące się w najbardziej oddalonych korytarzach.
Dziękujemy bardzo organizatorom oraz wszystkim organizacjom wspierającym za możliwość przeżycia i uczestniczenia w manewrach.
Na zakończenie przy pięknej słonecznej pogodzie bardzo smakowała wojskowa grochówka i kiełbaski.

Uczniowie i opiekun Jolanta Borewicz

Strajk nauczycieli

Dyrektor ZSP nr 1 w Kłodzku informuje, że – począwszy od 8 kwietnia 2019 roku zaplanowany jest strajk nauczycieli, który objąć ma również naszą szkołę. Dyrektor informuje rodziców i prawnych opiekunów uczniów, że w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku uczniowie będą mieli zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Stosowne informacje pojawią się na stronie ZSP nr 1 w Kłodzku .
Z poważaniem dyrektor Rafał Olecha

Nasi uczniowie w najlepszej dziesiątce…

Nasi uczniowie Marcin Juhas i Oliwier Kwiatkowski w najlepszej 10 spośród aż 175 rywalizujących zespołów z województw: dolnośląskiego, opolskiego oraz wielkopolskiego.Tym razem w konkursie zorganizowanym przez Klaster Invest in EDU – Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST-Park.

Celem konkursu było przygotowanie filmu (jest dostępny na naszej stronie) na temat „Kreatywnej i innowacyjnej szkoły”. Nasza bowiem szkoła znalazła się wśród dziesięciu laureatów, którzy otrzymają voucher na kwotę 17 tysięcy złotych (!!!) a twórcy- uczniowie nagrody rzeczowe o wartości do 500PLN!. Kwota ta zostanie przeznaczona na budowę kolejnego nowoczesnego laboratorium w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku.

Twórcom filmu oraz ich opiekunowi Panu Waldemarowi Bielewiczowi serdecznie gratulujemy kolejnego cennego sukcesu.

Poniżej lista 10 laureatów konkursu:
Zespół Szkół Nr 5
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 1 w Oławie
Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Świebodzicach
Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku
Zespół Szkół Nr 1 w Świdnicy
Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Wałbrzychu
II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu

Podziękowania od „Fundacji Pod Psią Gwiazdą”

Jesteśmy ogromnie wdzięczni uczniom i ich rodzicom, opiekunom oraz dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Kłodzka za zorganizowanie zbiórki darów, której pomysłodawcą była Pani Izabela Kapitan i odwiedzenie naszych podopiecznych w schronisku. Psiaki miały tyle uwagi, że wszystkie mogły wyjść na przyjemne spacerki, a w dodatku trzy przesympatyczne uczennice zostały dłużej aby pomóc w porządkowaniu schroniska. Naprawdę taka pomoc jest dla nas bardzo cenna.