Ślubowanie uczniów klas mundurowych ZSP nr 1 w Kłodzku – doba.pl

70 uczniów trzech klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku złożyło ślubowanie podczas zorganizowanych 11 listopada w Kłodzku, uroczystości powiatowych i miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty składają ślubowanie w dniu 11 listopada. W tegorocznym ślubowaniu udział wzięło 70 uczniów trzech klas pierwszych technik logistyk o profilu mundurowym oraz oddział klasy mundurowej o profilu strażackim – mówi Rafał Olecha, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku. – Głównym celem przysięgi jest nadanie odpowiedniej rangi szkoleniu w klasach mundurowych i zobowiązaniu uczniów do godnej postawy i szacunku dla naszych wartości, które zwłaszcza w dniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości mają szczególny wydźwięk, a dodatkowo asysta kompanii honorowej, salwy i ceremoniał wojskowy pozostawiają to wydarzenie na długo w pamięci.

Czytaj dalej →

Powiatowe i miejskie obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski – TV Sudecka

POWIATOWE I MIEJSKIE OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W KŁODZKU

POWIATOWE I MIEJSKIE OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W KŁODZKUW Kłodzku 11 listopada w 100 rocznicę odbyły się Powiatowe i Miejskie Obchody Odzyskania Niepodległości z udziałem 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej. Po uroczystej mszy świętej złożono kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku Sybiraków, gdzie odbył się m.in pokaz dynamiczny klas mundurowych ZSP nr1.

Opublikowany przez Telewizja Sudecka Niedziela, 11 listopada 2018

 

Miejska Gra Patriotyczna – 08.11.2018

Zdjęcia: Marcin Juhas

Miejska Gra Patriotyczna zorganizowana przez nauczycieli przedmiotów logistycznych z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski

Konkurs Piosenki Patriotycznej

Dnia 8 listopada odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej, w którym wzięło udział 16 klas z naszej szkoły. W tekstach pieśni patriotycznych możemy wyczytać, jak bardzo dawały Polakom otuchy i motywacji do walki z wrogiem. Powinniśmy pamiętać o takich wydarzeniach, a te pieśni przekazywać z pokolenia na pokolenie, ponieważ jest to sposób oddania hołdu poległym i pokazanie że jesteśmy patriotami.
1 miejsce zajęła klasa I_f TPB wykonując utwór „Wojenko, wojenko„, 2 miejsce klasa III_a LO śpiewając „Maszerują strzelcy” i 3 miejsce wyśpiewała klasa III_e TPB w utworze „Biały Krzyż„. Zostało przyznane wyróżnienie Karolinie Masalskiej z klasy I_g TS. Gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom odwagi, zaangażowania i postawy patriotycznej!!!
Organizatorami konkursu były Izabela Kapitan i Magdalena Zaremba.