Zajęcia w MWSLiT we Wrocławiu

Uczniowie czwartych klas logistycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku brali udział w zajęciach specjalistycznych w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu zorganizowanych w ramach projektu „Kompetencje zawodowe szansą na dobrą przyszłość”. Plan zajęć zakładał uroczyste powitanie i prezentacje Uczelni a w następnej kolejności naukę programu logistycznego, laboratorium RFID oraz grę symulacyjną. Uczniowie z zaciekawieniem brali udział w poszczególnych panelach i poszerzali horyzonty logistyczne.

Praktyki budowlańców

Ćwiczenia w murowaniu komina wolnostojącego w wiązaniu pierścieniowym z cegieł gr.1 oraz układanie deszczułek podłogowych.

Zdjęcia Pani Cecylia Kasprzak

Szkolenia dotyczące systemów fotowoltaicznych i obsługi pomp ciepła…

W dniu 16.11.2018  w OTS „Wolna Przedsiębiorczość” w Świdnicy odbyły się szkolenia dotyczące systemów fotowoltaicznych i obsługi pomp ciepła  w ramach projektu „Kompetencje zawodowe szansą na dobrą przyszłość”.

Nasza młodzież wraz z Panem Zbigniewem Bilińskim zapoznała się najnowszymi technologiami dotyczącymi systemów energetyki odnawialnej. W ramach szkolenia poruszane były m.in. następujące zagadnienia:

– zasady działania pomp ciepła,

– dolne źródła ciepła pomp ciepła,

– systemy ogrzewania i chłodzenia,

– typowe usterki pomp ciepła – zajęcia praktyczne,

– podstawy projektowania systemów PV,

– prezentacja instalacji fotowoltaicznej pracującej na terenie ośrodka,

– techniki montażu instalacji fotowoltaicznych.

W zgodnej opinii uczniów i Pana Zbigniewa Bilińskiego szkolenia w znacznym stopniu poszerzyły wiedzę teoretyczna i praktyczną przyszłych techników i inżynierów.

Szkolenia zostały zakończone egzaminami, które potwierdziły że nasza młodzież jest ambitna i chce rozwijać się w dziedzinie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Atmosfera szkolenia była bardzo dobra – o czym oświadczą  poniższe zdjęcia

Zdjęcia: Marcin Juhas

Finał II Powiatowego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

16 listopada 2018 r. podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Poezji „Poeci bez granic” w Polanicy-Zdroju odbył się finał II Powiatowego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod honorowym patronatem Starosty Kłodzkiego w kategorii prozy i poezji.

Dominika Kanik, uczennica klasy I h technikum naszej szkoły zajęła I miejsce w kategorii poezja. Wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyła uczennica klasy III LO Weronika Grzech. Jurorzy konkursu zwrócili uwagę na to, że „w wierszach dominują szlachetne treści, świadczące o wnikaniu w uniwersum niewidzianego”. W przypadku nagrodzonej Dominiki uznano za najważniejsze, iż podkreśla ona, aby „próbować robić cokolwiek w naszym życiu, aby było ono lepsze”.

Oprócz Dominiki swoje prace konkursowe złożyli także Weronika Lech, uczennica klasy Ih technikum i Piotr Baran, uczeń klasy 2d TL. Wszystkie wiersze zostały wydrukowane w Almanachu pokonkursowym zatytułowanym „Pod innym niebem”, który otrzymali uczestnicy w dniu rozdania nagród.

Dzień wcześniej, 15 listopada 2018r. wymienieni wyżej uczniowie uczestniczyli w Lekcji Poezji oraz warsztatach poetyckich. Spotkali się z poetami z Polski i Ukrainy, wysłuchali ich autorskich wierszy, oraz poznali życie i twórczość Andrzeja Bartyńskiego. Od tego roku Międzynarodowy Festiwal Poezji „Poeci bez granic” w Polanicy-Zdroju nosi jego imię. Krótka relacja fotograficzna do obejrzenia poniżej.

Opiekun i koordynator konkursu na etapie szkolnym
Dorota Armata

Teatr Zdrojowy-Centrum Kultury i Promocji, Dolnośląski Oddział Związku Literatów Polskich we Wrocławiu oraz Towarzystwo Miłośników Polanicy zapraszają do udziału w II Powiatowym Konkursie Literackim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod honorowym patronatem Starosty Kłodzkiego.

Konkurs na 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Pani Anna Satława i Pani Monika Szponar zorganizowały konkurs plastyczny z okazji 100-lecia niepodległości.

I miejsce Weronika Bogacka z klasy 3 atb i Natalia Ziółkowska z klasy 3 atb
II miejsce Wiktoria Przewłocka z klasy I etlm
III miejsce Emila Leki z klasy I btl

Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.

Dzień szkoleniowy strażaków