2a TB/TEO w więzieniu!!!

            12 marca  klasa 2a TB/TEO wraz z opiekunem p. Katarzyną Wolak brała udział w zajęciach na Oddziale Terapeutycznym dla Skazanych Uzależnionych od Środków Odurzających lub Substancji Psychotropowych w Zakładzie Karnym w Kłodzku. Dzięki uprzejmości Dyrekcji ZK oraz pani Kierownik uczniowie mogli bezpośrednio spotkać się z osadzonymi na tym oddziale.

            Pani terapeutka Sylwia Wacławik zapoznała uczniów ze specyfiką Zakładu Karnego, rodzajem swojej pracy oraz poprowadziła warsztaty, podczas których osadzeni wspólnie z uczniami wykonali plakaty. Uczniowie w czasie rozmów ze skazanymi poruszali tematy związane z konsekwencjami zażywania narkotyków i drogi, jaka doprowadziła osadzonych do uzależnienia i w konsekwencji – więzienia.
Dla uczniów jak również osadzonych były to rozmowy trudne, poruszające i dające do myślenia.

Dzień Nauki z PWSZ w Nysie

Zajęcia z zakresu architektury mgr inż. Marcin Zdanowicz(NIE) zniszczalne budowle” , dr inż arch. Agata PiętDrugie życie terenów po kolejowych i poprzemysłowych” , ratownictwo medyczne dr Ireneusz Barziej Scenka pozoracyjna + pierwsza pomoc , psychofizyczne kształtowanie człowieka mgr Ewa SzuraAktywność fizyczna i wybrane techniki relaksacyjne sposobem na lepszą jakość życia„, analiza składu ciała Tanitą, interpretacja wyników. Filologia angielska dr Alina Bryll The language of advertising slogans . Uczniowie zapoznali się z nauczycielami akademickimi i może w przyszłości część z nich wybierze ofertę edukacyjną PWSZ Nysa.

MAGIA kontra NAUKA

Dofinansowanie na wsparcie naszej biblioteki

Budowlanka” przy współpracy z Wydziałem Oświaty Starostwa Powiatowego w Kłodzku złożyła wniosek w ramach dofinansowanie na wsparcie szkolnych bibliotek i bibliotek publicznych w zakresie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany i otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nowych podręczników w wysokości dwunastu tysięcy złotych.