Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 5 grudnia najlepsi uczniowie ZSP nr 1 w Kłodzku Dagmara Hybsz z klasy 3 ALO i Wojciech Bandyk z klasy 4 ATB odebrali z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dyplomy stypendium Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce. Serdecznie gratulujemy

Mikołajki…

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości młodzież naszej szkoły brała udział w warsztatach zorganizowanych przez Panią Magdalenę Haładyj i Panią Katarzynę Baraniuk dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

Podziękowania dla klasy I c

Sudecki Sejmik Osób Niepełnosprawnych oraz Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kłodzku składa podziękowania dla klasy_Ic za wsparcie w organizacji wieczoru poezji o tematyce patriotycznej.

Olimpiada ZUS

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych„- kolejny raz młodzież naszej szkoły wzięła udział w Olimpiadzie zorganizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod opieką Pani Magdaleny Haładyj i Pani Katarzyny Baraniuk. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu testu z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Pierwsze trzy miejsca zajęli Joanna Petrus, Antoni Malik i Patrycja Iwańska.

Olimpiada Przedsiębiorczości

TRENDY NA RYNKU KAPITAŁOWYM pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Olimpiada Przedsiębiorczości. Na etapie szkolnym wzięło w niej udział 6 uczniów. Na wyniki tej zaciętej rywalizacji czekamy do 11 grudnia. Opiekunami byli Pani Magdalena Haładyj, Pani Katarzyna Baraniuk i Pan Jarosław Błauta.

Wywiadówka 06.12.2018

Przypominamy RODZICOM i OPIEKUNOM,
że w dniu 6 grudnia o godzinie 16.00
odbędą się WYWIADÓWKI.
CEL WYWIADÓWKI:
Oceny proponowane w klasach maturalnych;
śródokresowa analiza wyników nauczania
i zachowania.

Wycieczka do Lwowa dla nauczycieli

W imieniu Dyrekcji ZSP nr 1 w Kłodzku, Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego, Zarządu Komisji „Solidarność” oraz biura Blicharski Travel, serdecznie zapraszamy na trzydniową wycieczkę do Lwowa w dniach od 29 kwietnia (poniedziałek) do 01 maja (środa) 2019 r.

 

W programie wycieczki zwiedzanie:

   1. Starówki miasta (kamienice Jana III Sobieskiego, wieża ratuszowa).
   2. Katedra Lwowska i Ormiańska.
   3. Prospekt Niepodległości, pomnik Adama Mickiewicza.
   4. Opera Lwowska.
   5. Katedra św. Jura.
   6. Cmentarz Łyczakowski.
   7. Cmentarz Orląt Lwowskich.
   8. Wzgórze Unii Lubelskiej (wieża widokowa- najwyższy punkt miasta). Dodatkowo –spektakl w Operze Lwowskiej ( dla chętnych, odrębny koszt ok.40 zł).


Z uwagi na konieczność wcześniejszej rezerwacji hotelu oraz innych atrakcji, zwracamy się z prośbą o szybką decyzję udziału.

Serdecznie zapraszamy do wpisywania się na listę do 14 grudnia br, w sekretariacie ogólnym, możliwość wzięcia osoby towarzyszącej (współmałżonek/ ka).
Liczba uczestników ograniczona max. 48 osób.

Izabella Kapitan

Zdjęcia: Wikipedia

Nasza drużyna w finale Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych

W dniu 30 listopada 2018 r. we Wrocławiu odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych.
Naszą szkołę reprezentowały drużyny:
– Pompa Team,

– Propeller Factory,
– Armia Bolta,
– Neo Maszyny,

– Spóła M.G.K.,
– Wiatrak Skład.


Drużyna Armia Bolta zajęła 1 miejsce w konkurencji „Obroty przy obciążonym wale”. W
klasyfikacji ogólnej Armia Bolta uplasowała się na 5 miejscu i tym samym awansowała do finału Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych.
Świetnie zaprezentowały się również nasze drużyny Pompa Team – 7 miejsce i Propeller Factory – 11 miejsce.

 

Gratulujemy uczniom i opiekunom
Panu Zbigniewowi Bilińskiemu i Panu Markowi Opiłce.

Zajęcia praktyczne…

Przyszli tapicerzy (uczniowie klasy pierwszej szkoły branżowej) po szkoleniu BHP i ppoż. oraz zapoznaniu się z podstawowymi narzędziami i urządzeniami tapicerskimi poszli po raz pierwszy na wydział montażu mebli tapicerowanych, aby spróbować swoich sił w realnych warunkach produkcyjnych.
W tym samym czasie „budowlańcy” uczą się swojego fachu na praktykach odbywających się na warsztatach szkolnych. Uczniowie potrafią już samodzielnie wykonać wiele prac budowlanych m.in. przygotować zaprawę, budować ścianki i murować.
Atmosfera na praktykach jest bardzo dobra a większość uczniów wykazuje się entuzjazmem i zaangażowaniem w wykonywaną pracę